Kaliteli ve Sağlıklı Su İçin NSF Belgesi Neden Önemli

Su olmadan yaşam da olmaz, bunun farkında olan Royal Green, NSF International NSF/ANSI 58 belgesine sahip Royal Green Luxplus ile kaliteli ve temiz suya kolayca ulaşmayı sağlıyor.

Canlılarda hücre ve doku yapısının korunması ve devamı doğrudan suya bağlıdır.

Hayat kaynağı olan suyun temizliği ve sağlıklı olması çok önemlidir. Günümüzde su, kaynağından kullanıma sunuluncaya kadar klorlama işlemi, tesisattan kaynaklanan atıklar, boruların düzenli bakım yapılmamasından kaynaklı tortular ile kalitesi değişmekte ve direkt kullanım için uygun halde olamamaktır.

Su arıtma cihazları ev ve iş yerleri için istenilen zamanda istenilen miktarda su sağlaması ve ekonomik olması nedeniyle büyük kolaylık sağlamaktadır. İşte bu yüzden doğadaki su kaynaklarının korunması için filtreleme sistemlerine daha çok ihtiyaç var. Su filtreleme sistemlerini her zaman geliştiren ve güncelleyen Royal Green, yeni cihazı 6 filtreli Luxplus su arıtma cihazı ile içme suyunda sağlığı olumsuz etkileyen maddeleri daha iyi ayrıştırıp suya tekrardan doğal yollardan minerallerini geri kazandırmaktadır.. NSF International NSF/ANSI 58 belgesine sahip Luxplus kaliteli ve temiz suya kolayca ulaşmayı sağlıyor.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, gelişmekte olan ülkelerdeki şehir sakinlerinin % 50’sinden fazlası, güvenli içme suyuna erişimin yetersizliği ile ilgili hastalıklardan etkileniyor. Kirlenmiş içme suyunun her yıl 500 000’den fazla diyare ölümüne sebep oluyor. Bu hassas konuda NSF belgesine dikkat çeken NSF Ortadoğu Genel Direktörü Christian Kurdy, arıtma cihazlarının önemini vurgulayarak “1944 yılında kurulan NSF International, insan sağlığını ve çevreyi küresel ölçekte koruma ve geliştirme taahhüdünde bulunuyor.Halk sağlığı ve çevre için standart geliştirme, ürün sertifikası, test, denetim, eğitim ve risk yönetimi sağlayan bağımsız bir kuruluş olan NSF, düzenli ve sürekli kontroller sağlıyor. NSF belgesine sahip olmayan cihazlar konusunda tüketicileri dikkatli olmaya çağırıyorum” dedi. Daha fazla NSF hakkında bilgi edinmek için NSF Nedir? sayfasını ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir