Ters Ozmos Teknolojisini Diğerlerinden Ayıran Fark Nedir?

Ters ozmos teknolojili su arıtma cihazı neden öncelik vermelisiniz? Çünkü ters ozmos teknolojisi sayesinde su; milimetrenin on milyonda biri çapındaki gözeneklerden geçer. Bu teknolojiye sahip olmayan su arıtma cihazlarında ise su, 0,0005 ila 0,01 milimetre (0,5 – 10 mikron) çapındaki filtrelerden geçmektedir. Yani ters ozmos filtrelerin gözenekleri 5 bin ila 100 bin kat arasında daha küçüktür ve bu nedenle su arıtma işlemi daha etkili bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Su arıtma cihazında kullanılan filtreler ve teknolojiler suyunuzun kalitesini doğrudan etkiler. Yani diğer filtrelerin ayrıştıramadığı küçüklükteki maddeler, bu teknoloji ile sudan arındırılabilir. Yüksek membran filtreli ters ozmos su arıtma cihazı sayesinde ulaştığınız su, daha temizdir. Ters ozmosun ne kadar önemli ve verimli bir teknoloji olduğunu aktarmak için ise bu işlem sayesinde deniz suyunun, içme suyuna dönüştürülebileceğini örnek olarak belirtebiliriz.

Musluk Suyunu Arıtmanın Pratik Yolu: Ters ozmos Teknolojili Su Arıtma Cihazı

Ters ozmos teknolojisine sahip Royal Green su arıtma cihazı, dört aşamalı filtreleme sistemi sayesinde, musluk suyunda bulunan küçük boyutlu yabancı maddeleri bile ayrıştırır. Suyun bu maddelerden arınması, tadı ve kokuyu etkileyen içeriklerin de ayrıştırılması anlamına gelmektedir.

Royal Green su arıtma cihazları, Altı aşamalı arıtma sistemine sahiptir. İlk aşamada; musluğunuzdan akan sudan toz ve kum ayrışmaktadır. İkinci ve 3. aşama olan ön karbon filtrelemede ise zararlı moleküller karbon tüpleri sayesinde tutulmaktadır. Dördüncü aşama, ters osmos filtrelemedir; önceki aşamalarda sudan ayrıştırılamayan mikropartiküller ve ağır metaller ayrışmaktadır. beşinci filtreleme ise son bir kez daha suyunuzu karbon filtreden geçirir ve temiz suya ulaşmanızı sağlar. 6 aşamada ise Biocera filtre ile suya gerekli mineraller geri kazandırılıp suyun pH dengesini 7,5-9,5pH aralığına getirir.

Su arıtma işleminde kullanılan filtreler ve teknoloji, suyunuzun kalitesini belirler. Fakat bu filtrelerin belirli aralıklarla değişimi de oldukça önemlidir. Eğer Royal Green su arıtma cihazına sahipseniz bu konuda hiç endişelenmeyin; Royal Green Su Arıtma Cihazı filtre değişim zamanlarını sizin yerinize takip eder. Bunun yanı sıra filtrelerin dolması durumunda arıtma durdurulmakta ve bu sayede arıtılmamış suya ulaşılmanız engellenmektedir. Kısacası Royal Green su arıtma cihazı her daim temiz suya pratik bir şekilde ulaşabilmeniz için üretilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir