Kum Filtre Sistemi Nedir

1.21K görüntülenmeSu Arıtma

Kum Filtre Sistemi Nedir

Hızlı kum filtresi ne işe yarar?

Kum filtresi ne işe yarar?

admin Cevaplanan soru Ocak 18, 2022
0

Kum Filtrasyon Sistemi; Kontrol Ünitesi, Filtre Gövdesi ve Filtre Medyası olarak 3 ana ekipmandan oluşmaktadır. Kum filtre, içinde bulunan medya yardımı ile suda bulanıklığa sebep olan farklı boyutta ve yoğunluktaki partikülleri medyanın değişik katmanlarında tutarak sudan uzaklaştırılmasını sağlamaktadır. Farklı tanecik boyutlarının kullanılmasındaki amaç, katmanlar arasında minimum boşluğun yaratılması ve maksimum seviyede tortu tutma kapasitesinin sağlanmasıdır. Filtre üzerinde biriken tortu ve kirlilikler, ters yıkama ile otomatik olarak temizlenmektedir.

admin Cevaplanan soru Ocak 18, 2022
0

Kum filtresi, suda bulanıklığa sebep olan ve suyun görüntüsünü bozan askıda kalan katı madde, tortu ve çamur gibi istenmeyen maddelerin sudan uzaklaştırılması amacıyla kullanılan bir su arıtma sistemidir.

Kum filtresi kompakt tasarımı ile minumum yer kaplar. Kum filtresi tam otomatik çalışır. Kum filtre sistemlerinin ilk yatırım maliyeti düşüktür. Kum filtre sistemlerinde, quartz mineralinin değişme süresi ise yaklaşık 5 yıldır.

Kum filtre sistemi doğru seçildiğinde ve verimli çalıştığında, diğer arıtma sistemlerine giden yük azaltılmış olacaktır. Kum filtresi çözünmemiş askıda katı maddelerin giderilmesini sağlar, makine ve tesisatlarda oluşan tıkanmaları ve enerji sarfiyatındaki artışları engeller. Kum filtresi katı maddeleri tutma kapasitesi ile kendinden sonra konumlandırılmış olan sistemlere sağladığı işletme rahatlığı da önemli bir avantajıdır.

admin Cevaplanan soru Ocak 18, 2022
0