Su Arıtma Cihazlarında NSF Sertifikası Neden Önemli? NSF Nedir? NSF Onaylı Su Arıtma Cihazı

Çözüldü1.60K görüntülenmeSu Arıtma

Su Arıtma Cihazlarında NSF Sertifikası Neden Önemli? NSF Nedir? NSF Onaylı Su Arıtma Cihazı

NSF onaylı su arıtma cihazını neden tercih etmeliyim? NSF belgesi nedir nasıl alınır? NSF onaylı su arıtma cihazına nerden ulaşabilirim? Bir su arıtma cihazının NSF onaylı olduğunu nasıl anlarım? Türk malı NSF onaylı su arıtma cihazı var mı?

Soru yeni cevaplara kapalıdır.
admin En iyi cevap olarak seçildi Eylül 13, 2021
0

NSF Nedir ? NSF Belgeleri Nelerdir? NSF Belgesi Ne İşe Yarar?

NSF NEDİR?

National Sanitation Foundation kısaca NSF olan, Ulusal Hijyen Vakfı olarak bilinmektedir. Dışarıdan sipariş verdiğimiz ve canlılar için temel ihtiyaçlardan bir tanesi olan içme suların, pek fazla sağlıklı ve hijyenik olarak damacanalara doldurulmadığını ve yeteri kadar temizlenmediğini öğrendik. Su arıtma sistemleri ise hem maliyet olarak hem de hijyenik olarak daha sağlıklı olduğu açıklandı ama bu şu anlama gelmemektedir, her markanın su arıtma sistemini kullanabilir ya da ömür boyu bu cihazdan gelen temizlenmiş suları tüketebiliriz. İşte tam burada firmanın su artıma cihazı kullanmak istediğiniz firmanın, National Sanitation Foundation kısaca NSF yani Ulusal Hijyen Vakfı sertifikasına sahip olması sağlığınız için çok önemlidir.

Peki tam olarak National Sanitation Foundation kısaca NSF yani, Ulusal Hijyen Vakfı ne anlama gelmektedir?

Kısaca uluslar arası olarak su arıtma cihazların kullanılabilir anlamına gelen belgesidir. Su artıma cihazları içerisinde bulunan, filtrelerin yeteri kadar temizlediğini ve insan sağlığına zarar vermeyerek tüketilebileceğinin belgesidir.

Başta insan sağlığı olmak üzere canlı sağlığına ve ekosisteme verilen ve daha uzun süreli, gelecek nesillerin faydalanması için de verilen değer bir çok bilinçli insan yada Kurum/Kuruluş sayısı giderek artıyor. Bahsettiğimiz gibi yine başta insan olmak üzere canlıların devamını sürdürebilmesi için en temel ihtiyaçları içilebilir, temiz sulardır. Arıtmalardan içilen suların temiz ve canlara zarar vermemesi için NSF sertifikalarına sahip olması gerekmektedir. Temiz ve güvenilir bir şekilde içme suyuna kullanmak isteyen, insanlar su arıtma cihazlarını tercih etmektedirNSF Sertifikası

Ne İşe Yarar?

Temizlenmemiş, yani arıtılmamış insan sağlığı için tüketilmeye uygun olmayan suları doğrudan tüketmek; Dizanteri, Kolera, Tifo vb. hastalıklara yakalanma riskinin yüksek olduğunu belirtmektedir. Bu hastalıklara yakalanmamak ve sağlıklı bir şekilde temel ihtiyacımızı gidermek için NSF Sertifikası olan su arıtma cihazlarını tercih etmeliyiz. NSF Sertifikası tam olarak burada, tüketiciler için önemlidir.

NSF Sertifikası sahip olmak; Arıtılan, filtreden geçirilen kirli suyun, Ulusal Hijyen standartlarına uygun olduğunu ve tüketimi için bir problem olmadığının resmi ve belgeli kanıtıdır. Başta insan olmak üzere birçok canlının kullanabileceği ve kullanılan temizlik kimyasalının gıda güvenliği açısından uygun olduğuna dair sertifikadır.

NSF Sertifikası Nereden Alınır?

Üretilen su arıtma cihazının ya da su arıtma merkezlerinin, Ürünlerin üretim aşamasından itibaren gıda sağlığına uygun olup olmadığını kontrol etmek için, kullanılan malzemeler ve kimyasalların ne kadar temizlediğini ve bu kullanılan kimyasalların, malzemelerin insan sağlığı için zarar ya da bir problem teşkil ettiğini öğrenmek için uygulanan test işlemidir. Bu işlemler sonucu arıtılan suyun insan ve canlı sağlığı için tüketilebilir ve yine temizleme için kullanılan kimyasalların, malzemelerin insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde olduğunun onayının alındığının belgesidir.

Yani arıtılan suyun; Filtrelerden geçerken, Klor Oranı, Tadı, kokusu vb. özelliklerinin standartlar için uygun olması gerekmektedir. Bu işlemlerin sonucunda bütün testlerden başarılı bir şekilde geçilmesi ve insan sağlığına zarar vermeyeceğinin onayını aldıktan sonra, NSF Sertifikası verilmektedir. NSF Onaylı Su Arıtma Cihazı

admin Durumu yayınlanmak üzere'ye değiştirildi Eylül 13, 2021
1
3 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.